Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Studniówka to zbyt droga impreza

Elegancka suknia, wytworna fryzura, piękne dekoracje, w tle polonez… Wielu z nas właśnie tak wspomina swoją studniówkę. Nasze dzieci mogą już nie mieć podobnych wspomnień.

Wszystko ze względu na rosnące koszty tego typu imprez. Nawet w niedużych miejscowościach koszt studniówki zorganizowanej w lokalu to co najmniej 300 zł za parę. Po doliczeniu ceny sukienki lub garnituru oraz wizyty u fryzjera lub makijażystki suma ta może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Właśnie w powodu zbyt wygórowanych kosztów uczniowie Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej zrezygnowali ze swojej studniówki. Nie chcą płacić tak dużo za imprezę, która tylko w niewielkim stopniu będzie różniła się od zwykłej dyskoteki. Osoby, które początkowo deklarowały chęć udziału w studniówce, po ogłoszeniu ostatecznej ceny zrezygnowały.

Czy tradycja organizowania studniówek w klasie maturalnej zaniknie?

Trudno już teraz wyrokować. Warto jednak zaznaczyć, że problem tkwi nie tyle w rosnących cenach studniówek, co w podejściu samych uczniów. Wielu z nich nie wyobraża sobie studniówki w innej scenerii niż elegancka sala restauracji czy hotelu.

Tymczasem jeszcze kilkanaście lat temu organizowanie studniówek na salach gimnastycznych w szkołach było normą. Wtedy żaden uczeń nie rezygnował z udziału w imprezie ze względów finansowych.