Madonna kontra rocznica Powstania Warszawskiego

Koncerty Madonny w Polsce budzą zwykle spore kontrowersje. Nie inaczej będzie w tym roku. Koncert królowej pop odbędzie się bowiem w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Już teraz część internautów zapowiada, że będzie protestować przeciwko koncertowi. Na nic zdają się argumenty organizatorów, że wyznaczenie terminu koncertu na tak ważny dzień to czysty przypadek. 29 lipca Madonna ma koncert w Wiedniu, 7 sierpnia w Moskwie, a pomiędzy nimi przyjeżdża do Polski.

Zdecydowana większość Polaków nie widzi w tym nic zdrożnego. W kalendarzu jest mnóstwo świąt państwowych i kościelnych, trudno oczekiwać, że w żaden z tych dni nie będą odbywały się koncerty kontrowersyjnych gwiazd.

Uczestniczenie w koncercie Madonny jest dobrowolne, a skoro artystka nie miała na celu obrazy niczyich uczuć, wybierając taki, a nie inny termin, trudno ją o cokolwiek obwiniać. Ostatni koncert Madonny w naszym kraju odbył się 15 sierpnia 2009 r., a więc w Święto Najświętszej Maryi Panny.

Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia” starał się wtedy o odwołanie całej imprezy. Apelowano do władz Warszawy, grożono organizatorom koncertu suspensą, próbowano nawet zorganizować mszę protestacyjną. Koncert mimo wszystko odbył się bez większych zakłóceń. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już za kilka miesięcy.