Jak wygląda impreza nastolatków? – strach się bać

Popularne „domówki” nigdy nie wychodzą z mody, lecz nastolatki imprezują w coraz ciekawszy sposób. Zarówno w domach, klubach czy na zabawach w plenerze można dokonywać niewiarygodnie głupich rzeczy.

Wyścig w piciu alkoholu, seks bez zabezpieczenia, do tego często z wieloma osobami podczas jednej imprezy, jazda samochodem w stanie nietrzeźwym – to tylko niektóre elementy współczesnych imprez dla nastolatków. Mimo nagłaśniania takich spraw w telewizji, młodzi ludzie wciąż czują się bezkarni i nie odczuwają potrzeby zadbania o własne życie. Choć wydawać by się mogło, że edukacja seksualna stoi już na całkiem zadowalającym poziomie, to wciąż obserwujemy corocznie tysiące nastolatek zachodzących w ciążę. Jest to efekt nieprzemyślanych działań, bardzo często podejmowanych pod wpływem alkoholu, którego nie brakuje na imprezach. Młode osoby, nawet nie mając dowodu osobistego, nie mają problemów z pozyskaniem trunków. Wielokrotnie, obok nich pojawiają się też narkotyki.

Głośne balowanie do rana to jeden ze spokojniejszych pomysłów na dobrą zabawę. Z pewnością jest to lepszy wybór niż zabawa „w słoneczko”, która zszokowała opinię publiczną jakiś czas temu. Media nagłośniły sprawę kontrowersyjnej zabawy, w której gimnazjalistki uprawiały grupowy seks ze swoimi kolegami. Co więcej, w trakcie jednej „sesji” współżyły zwykle z kilkoma partnerami.

Niestety, głupie pomysły mogą odbić się na całym życiu nastolatków. Dziecko w młodym wieku to, mimo wszystko, jedna z bardziej optymistycznych opcji. Wypadki samochodowe, do jakich dochodzi pod wpływem alkoholu lub narkotyków mogą zabić bądź na przykuć młodego człowieka do wózka inwalidzkiego. Wyścigi w piciu mogą skończyć się poważnym zatruciem, a nawet śpiączką.