Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Koniec roku szkolnego – święto uczniów

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, a uczniowie skupiają się na planowaniu uroczystego zakończenia, a nie na ostatnich testach. Jakie imprezy organizują uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich?

Choć wielu dorosłych ma liczne obiekcje, to jednak trudno zabronić młodzieży świętowania zakończenia szkoły. Radość z wakacji trzeba jakoś okazać. Powszechnym sposobem jest wspólne ognisko. Kiełbaski, śpiewy, rozmowy – to idealne rozstanie ze szkołą i rozpoczęcie laby. To ważne, że młodzież chce się integrować. Mimo tego, opiekunowie powinni zadbać o to, by zabawy dla dzieci planowane były rozsądnie.

Gimnazjalistom warto zaproponować dyskotekę lub bal w szkole, by pozostali pod opieką dorosłych i nie mieli dostępu do używek. Licealiści mają pod tym względem większe możliwości i z racji wieku ciężko nad nimi czuwać.

Szczególną okazją jest zakończenie ostatniej klasy gimnazjum lub szkoły średniej. Wielu znajomych rozstaje się już na zawsze, dlatego wspólna impreza staje się wzruszającym wydarzeniem, które po raz ostatni zrzesza klasę w takim, a nie innym składzie. To też możliwość sentymentalnej podróży przez cały okres szkoły. Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj takim wspominkom towarzyszy alkohol. Jest on całkiem zrozumiały w przypadku licealistów. Po zdaniu matury czują się odpowiednio dojrzali, by móc sobie na to pozwolić. Dla nich ten czas jest wyjątkowo trudny, bo tak naprawdę kończy się ich młodość a zaczyna wstępowanie w dorosłość. Warto jednak rozmawiać z dziećmi, tłumacząc, że nadużycie trunków może skończyć się prawdziwym dramatem.

Apelujmy do młodzieży o przemyślane zachowania podczas tych imprez!