Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

MTV Europe Awards – nagrody rozdano!

Jedne z najważniejszych muzycznych nagród – MTV Europe Awards zostały rozdane! Na gali ich wręczenia nie brakowało ani zaskoczeń, ani wspaniałych występów wielkich gwiazd, które urozmaicił ceremonię.

Niekwestionowaną królową tegorocznej gali wręczenia MTV Europe Awards, która odbyła się w Belfaście, była Lady GaGa, która otrzymała aż 4 statuetki, przy czym była nominowana w 6 kategoriach. Została wybrana najlepszą wokalistką roku, uhonorowano ją za najlepszą piosenkę, najwierniejszych fanów oraz najlepszy teledysk („Born This Way”).

Najlepsza piosenkarka dała też świetny występ, wykonując utwór „Merry the Night”. Jak zwykle, zszokowała przy tym swoją kreacją, kojarzącą się z kosmosem. Poza tym, na gali wystąpiły zespoły Coldplay, Queen, Red Hot Chilli Peppers.

W najważniejszych kategoriach można było przewidzieć zwycięzców, choć nie zabrakło kilku niespodzianek. Największym zaskoczeniem był brak jakiejkolwiek nagrody dla Adele, która w ostatnich miesiącach podbija serca Europejczyków swoimi nastrojowymi piosenkami i wyjątkowo ujmującym głosem. Najlepszym wokalistą roku został idol nastolatek, Justin Bieber. Dostał też nagrodę dla najlepszego wykonawcy pop.

Wielka sława, jaką cieszy się zespół 30 Second to Mars sprawiła, że nikt nie dziwił się, gdy kapela Jareda Leto została nagrodzona jako najlepszy zespół wykonujący muzykę alternatywną oraz najlepszy wykonawca MTV World Stage. Najlepsza kapela rockowa to od lat będący na topie chłopcy z Linkin Park.

Odkryciem roku okazał się Bruno Mars, który dostał także nagrodę dla najlepszego wykonawcy MTV Push. Za najlepszy występ na żywo nagrodzono Katy Perry. W kategorii hip-hop zwyciężył najlepszy biały wykonawca, czyli Eminem.

Najlepszym artystą międzynarodowym został zespół BIGBANG.