Sylwester w centrach miast: gdzie wybrać się na ostatnią chwilę?

wesołego nowego roku 2015

Coroczną tradycją dla licznej grupy chętnych stało się spędzanie nocy sylwestrowej na rynkach największych polskich miast. Gdzie i jakich atrakcji można się spodziewać w nadchodzącą noc sylwestrową 2014/2015?

Najliczniej odwiedzane i organizowane z dużym rozmachem są imprezy sylwestrowe w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Spore znaczenie oprócz wielkości tych miast ma współorganizacja wydarzenia przez czołowe polskie stacje telewizyjne, telewizję publiczną,Polsat, TVN oraz radio ZET.

Sylwester w Warszawie organizowany jest na błoniach Stadionu Narodowego, powierzchnia sceny ma mieć aż 540 m2, a wśród czołowych wykonawców pojawią się m.in. Budka Suflera, Hey, Artur Rojek, holenderski DJ Dash Berlin i gwiazda muzyki pop Jason Derulo. Występy zaczną się o godz. 21.00, a o północy warszawiacy zobaczą spektakularny pokaz sztucznych ogni. Prowadzącymi będą prezenterzy radia ZET, Agnieszka Kołodziejska i Tomasz Florkiewicz.

Impreza sylwestrowa z dużym rozmachem zapowiada się we Wrocławiu, gdzie współorganizatorem jest TVP 2. Poprowadzą ją w czwórkę Barbara Kurdej-Szatan w parze z Maciejem Musiałem i Halina Młynkowa z Tomaszem Kammelem. Widzowie będą tańczyć charakterystyczne tańce europejskie, a wśród gwiazd pojawią się m.in. Edyta Górniak, Margaret, Rafał Brzozowski, Bajm, Donatan & Cleo, Afromental i finaliści programu The Voice Of Poland. W Krakowie noc sylwestrowa odbędzie się pod patronatem TVN, rozpocznie się o godzinie 19.00, a prowadzącymi będą Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Oliver Janiak i Marcin Prokop. Zabawę uświetnią występy m.in. Agniszki Chylińskiej, Kayah, Macieja Maleńczuka, Ira, Zakopawer i zespołu Wilki.

Polstat w tym roku współorganizuje Sylwestra w Gdyni, gdzie będzie można zobaczyć występy Dody, Kamila Bednarka, Ewy Farny i wiele innych gwiazd z uczestnikami popularnego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” włącznie. Konferansjerkę poprowadzą Krzysztof Ibisz, Anna Głogowska z mężem Piotrem Gąsowskim, Maciej Dowbor, Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock.