McDonald’s zatrudni 50 tys. osób jednego dnia?

Na taki pomysł nie wpadła jeszcze żadna firma na świecie. McDonald’s postanowił zatrudnić 50 tys. pracowników jednego dnia, by uczcić Narodowy Dzień Zatrudnienia i promować pracę w restauracjach.

To właśnie sama najbardziej popularna sieć fast food na świecie wymyśliła, że 19 kwietnia stanie się Narodowym Dniem Zatrudnienia. Z tej okazji postanowiono dokonać czegoś szczególnego. W ciągu jednego dnia planowane jest zatrudnienie 50 tys. pracowników, którzy mieliby zająć różnorodne stanowiska. Potrzebni są specjaliści w każdej dziedzinie. Nie tylko kasjerzy czy sprzątacze i inne osoby zajmujące się obsługą restauracji, ale również specjaliści od wizerunku firmy i menedżerowie mogą liczyć na zatrudnienie.

Jednocześnie, McDonald’s pragnie zerwać z negatywnym wizerunkiem firmy. Dużo mówi się o tym, że praca w tej sieci jest niskopłatna i należy do tych najgorzej ocenianych z perspektywy pracownika. Właściciele i zarządcy firmy chcą pokazać, że to nieprawda.

Restauracja może stać się przepustką do kariery dla tych, którzy chętnie będą się pięli po jej szczeblach dążąc do prawdziwego sukcesu. Co ciekawe, okazuje się, że sama liczba planowanych zatrudnień wcale nie odbiega od rocznych statystyk. Jednak do tej pory, ok. 60 tys. pracowników było przyjmowanych systematycznie przez cały rok. Jednodniowe zatrudnienie tylu osób odbije się echem na całym świecie, co będzie dodatkową, interesującą reklamą dla samego McDonald’s.