Coraz więcej osób handluje na Allegro

Wielu internautów nie wyobraża sobie zakupów internetowych bez popularnego portalu Allegro.pl. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom, coraz więcej sklepów zakłada swoje konta w serwisie.

Serwis Alledrogo.pl podjął się przygotowania listy najbardziej aktywnych sprzedawców na portalu Allegro. Na liście 100 sprzedawców osiągających największe zyski na Allegro, zaledwie 7 to osoby fizyczne. Pozostałe 93 pozycje przypadły w udziale firmom. Nic dziwnego, badania wykazały, że aż 70% sklepów internetowych, oprócz własnej strony www zakłada też swój profil na Allegro. Nic dziwnego – to doskonały sposób na dotarcie do szerokiego grona klientów. Aż 90% trasakcji internetowych odbywa się za pośrednictwem portalu Allegro.

Dochody osiągane z tych transakcji są naprawdę imponujące, a porównując je do wyników osiąganych na zachodnich portalach aukcyjnych, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że jeszcze wzrosną.

Na pierwszym miejscu wśród najlepiej zarabiających sprzedawców portalu Allegro.pl, znalazł się sklep internetowy ze sprzętem komputerowym X-KOM_PL. Łączna suma jego sprzedaży w tym roku to 20 204 314 złotych. Pozostałe miejsca w pierwszej trójce również przypadły w udziale sklepom związanym branżą komputerową. Drugie miejsce zajął sklep Kody-online, zaś trzecie – sprzetkom.