Dr House – znika raz na zawsze!

Zła wiadomość dla wszystkich fanów popularnego serialu „Dr House” – w maju 2012 zostanie wyemitowany ostatni odcinek! Po 8 latach kręcenia serialu podjęto decyzję o zakończeniu serii.

W maju 2012 roku do historii telewizyjnej przejdzie „Dr House”, który zdobył popularność na całym świecie, a głównego bohatera uczynił kultową postacią. Producenci serialu nie spodziewali się tak ogromnego sukcesu produkcji, a rozstanie z nią jest dla wszystkich niezwykle bolesne.

Producenci serialu David Shore i Katie Jacobs wraz z odtwórcą tytułowej roli, Hughem Laurie, w oficjalnym oświadczeniu podziękowali za 8 lat wspólnej pracy całej ekipie pracującej przy serialu, stacji, studiom filmowym i wiernym widzom, dzięki którym produkcja osiągnęła spektakularny sukces. Stacja FOX również wydała własne oświadczenie – szef stacji, Kevin Reilly, złożył na antenie podziękowania ekipie serialu oraz publiczności.

Jednak nikt nie ma wątpliwości co do konieczności decyzji o zakończeniu kultowej produkcji – sukces Dr. House’a nie mógł trwać wiecznie, a nadająca go stacja postanowiła przerwać produkcję u jej szczytu popularności. Plotki o jego zakończeniu pojawiały się już od dawna. Na spadającą oglądalność miały znaczący wpływ zmiany w obsadzie: odejście Lisy Edelstein czy też usunięcie postaci granej przez Karla Penna.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że „Dr House” znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa jako najchętniej oglądana produkcja na świecie: w ciągu ośmiu lat obejrzało ją około 82 miliony osób w 72 krajach na świecie.