Empik i Gandalf to już jedność!

Mimo, że jeszcze rok temu Empik skłaniał się ku przejęciu sklepów Merlin.pl, to jednak dziś w jego szeregach znajdują się punkty należące do sieci Gandalf!

Dzięki temu Empik poszerzył asortyment i zwiększył grupę swoich klientów.

Dla sieci Empik jest to inwestycja, która od początku daje znaczne szanse zarobku. Poszerzenie swojej oferty o podręczniki to niezwykła okazja zwiększenia dochodów. Ze względu na to, że rynek podręczników jest obecnie szacowany na 1 mld zł. uczestnicząc w ich sprzedaży Empik ma nadzieję na to, że będzie do niego należało 4%, czyli rocznie miałby zarabiać ok. 100mln zł. Mimo to, Empik wcale nie zamierza wprowadzać podręczników do swojej oferty, ale będzie pośredniczył w sprzedaży np. zamawiając konkretne publikacje do swoich salonów i umożliwiając odbiór na miejscu.

Tego typa fuzja jest niemal od początku bezpieczna dla obu stron. Empik nie grozi Gandalfowi, dzięki swojej ustabilizowanej sytuacji na rynku. Natomiast Gandalf, mając stałe przychody w wysokości ok. 21mln zł daje gwarancję dalszych zysków, tym bardziej, że podręczniki zawsze pozostaną niezbędnym, regularnie sprzedawanym towarem. Jako, że na rynku książek widać wyraźny spadek popytu, to połączenie firm niemal na pewno pomoże im w poprawie sprzedaży, podnosząc dochody i dając większe możliwości utrzymania się na rynku.