Filmy online i Windows Live Movie Maker!

Każdy, kto zajmował się produkcją prezentacji filmowej zdaje sobie sprawę, że znacznie istotniejszy od umiejętności operatora jest prawidłowy montaż i prezentacja pliku. Narzędzia od Microsoft!

Najpopularniejszy program służący do obróbki filmów to Windows Live Movie Maker. Z jego pomocą z łatwością zmontujemy każdy film, a następnie będziemy mieli możliwość opublikowania go na którymś z popularnych portali z plikami video.

Dzięki temu nawet osoby, które do tej pory nie miały styczności z montażem i obróbką filmów nie będą miały z tym większego problemu. Program jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Po kliku próbach z pewnością przyswoimy sobie wszystkie podstawowe opcje.

Bardziej zaawansowani użytkownicy również nie powinni narzekać. Do ich dyspozycji jest szereg ciekawych opcji i efektów, które pozwalają na nieco więcej niż tylko zwykły montaż filmu. Z ich pomocą stworzymy ścieżkę dźwiękową do filmu, opatrzymy go napisami bądź też opublikujemy go na którymś z popularnych serwisów internetowych.

Istotną zaletą programu Windows Movie Maker jest też to, że jest darmowy. Możemy pobrać go z oficjalnej strony internetowej firmy Microsoft bez żadnych opłat. To bardzo ważne szczególnie z punktu widzenia amatorskich użytkowników programu, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z montażem.