Microsoft Band – opaska fitness zadba o nasze zdrowie?

Microsoft Band

Każdy, kto uważa, że zdrowy tryb życia jest istotny, powinien zainteresować się opaską Microsoft Band. Być może to właśnie ona zdominuje wkrótce rynek inteligentnych gadżetów będących świetnymi dodatkami stylistycznymi do garderoby.

Microsoft stworzył niezwykłą opaskę, która pomaga nam dbać o zdrowie. To typowy produkt z grupy wearables, czyli inteligentnych gadżetów, które wyróżniają się nie tylko nieprzeciętną funkcjonalnością, ale również atrakcyjnym wyglądem pozwalającym na jej dopasowanie do stylizacji odzieżowych. Chociaż ma postać nowoczesnego dodatku przypominającego awangardową bransoletkę lub designerski zegarek, to w rzeczywistości jej najważniejszym zadaniem jest pomoc w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Jak to możliwe, że opaska wspiera nas w dbaniu o zdrowie i kondycję?

Zakres funkcji Microsoft Band jest bardzo zbliżony do tego, który posiadają podobne gadżety wyprodukowane przez Samsunga oraz Nike. Opaska mierzy puls sygnalizując, kiedy jest on nieprawidłowy, a do tego kontroluje jakość naszego snu. Dodatkowo posiada krokomierz oraz tempomat, które szczególnie przydadzą się osobom aktywnie uprawiającym sport. Opaska pozwoli troszczyć się o prawidłową pracę organizmu, jak również o dopasowanie wysiłku do naszych możliwości. Dzięki temu mamy możliwość planowania niemal idealnie spersonalizowanych treningów. Ponadto opaska daje dostęp do poczty e-mail, kalendarza, alarmu. Można też przez nią czytać SMS-y i sprawdzać połączenia przychodzące.

Jeszcze jednym atutem Microsoft Band jest jej bezpośrednia współpraca ze smartfonem. W efekcie dane uzyskiwane na podstawie kontroli naszego ciała przekazywane są do niego wprost z opaski. Synchronizacja z Microsoft Health powoduje, że są one zapisywane, przechowywane, a nawet analizowane tak, by urządzenie realnie pomagało nam w dbałości o zdrowie. Jeśli zechcemy skorzystać z innych aplikacji, dane będzie można bez problemu przesłać. Na chwilę obecną Microsoft Band współpracuje z opaską Jawbone UP oraz aplikacją RunKeeper. Jeśli chodzi o oprogramowanie, to opaska Microsoftu współpracuje z Windows Phone oraz iOS i Androidem.

Obecnie wśród towarów wearables prym wiodą Samsung i Google. Samsung zadbał o to, by na rynku pojawiły się opaski i smartwatche, czyli inteligentne, nowoczesne zegarki z linii Galaxy. Natomiast Google jeszcze w I kwartale tego roku zaprezentował system Android Wear, który wykorzystywany jest m.in. w nowoczesnych zegarkach marki LG oraz Motorola.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.