Filmy „tańczące” podbijają serca Polaków

Polacy lubią dobre kino. Lubią także wszelkie, światowe nowości filmowe. Najbardziej zapaleni amatorzy kina, znają dokładnie terminy wszelkich pokazów czy premier najnowszych filmów.

Kinomaniacy, mają także swoje ulubione motywy – tematy przewodnie filmów i to właśnie na nie chodzą najczęściej. Nie brak, więc wśród nich zarówno amatorów filmów sensacyjnych, przygodowych, komediowych czy typowych romansów miłosnych.

Jednak coraz większą sympatią, wśród polskich widzów (zarówno tych kinowych jak i tych telewizyjnych), cieszą się filmy, w których głównym motywem jest … taniec. Dlaczego właśnie taniec? Ponieważ poprzez ruchy i rozmaite układy taneczne, wyraża się najlepiej wszelkie uczucia – i te dobre jak i te nieco mniej pozytywne. Dość przyjemne doznania budzi w obserwatorach – widzach, aktor czy aktorzy, którzy oddają się zapamiętale tej szaleńczej pasji, jaką jest właśnie taniec.

Przykładów filmów, które wzbudzają po dziś dzień niezmienione emocje, a które dotyczą tańca, można wymieniać bez końca. Są to między innymi: Honey (z Jessicą Albą),  Save the last dance z Julią Stiles bądź też La Bamba, Salsa, Tango. Nie można też zapominać o takich słynnych czy kultowych filmach i serialach (te drugie uwielbia młodzież, w różnym wieku) jak chociażby: Dirty Dancing (oraz Dirty Dancing 2) lub High School Musical. Emocje, pasja, prawdziwe zaangażowanie, miłość do muzyki jak i do samego tańca, zgrabne ruchy, wiotkość ciała, zmysłowość – to takie elementy, którym nie jest się sposób oprzeć oglądając filmy z tańcem w tle. Należy też podkreślić, że coraz częściej właśnie muzyka oraz taniec, stają się ważnymi scenami, różnego rodzaju filmów czy seriali telewizyjnych.