Gdzie chcą pracować młodzi? Modne zawody

Każdego roku sporządzany jest ranking kierunków studiów, które cieszą się największą popularnością wśród maturzystów. Znamy już najbardziej modne kierunki w tym roku.

Największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia cieszą się psychologia, socjologia, dziennikarstwo i pedagogika.

Zainteresowanie psychologią w dużej mierze związane jest z rosnącym zapotrzebowaniem na psychologów. Wysokie tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że coraz więcej z nas decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Można więc uznać, że studia na kierunku psychologia to bardzo perspektywiczny wybór. Podobnie jak pedagogika.

Mówi się, że dobry pedagog zawsze znajdzie pracę, wolnych etatów w szkołach nie powinno zabraknąć nawet mimo niżu demograficznego. Po wybraniu pedagogiki jako kierunku studiów czeka nas jeszcze wybór specjalizacji. To poważna decyzja, więc warto ją starannie przemyśleć: to od niej zależy, czym konkretnie będziemy się zajmować w przyszłości. Do wyboru mamy między innymi pedagogikę ogólną, pedagogikę specjalną, pedeutologię, pedagogikę społeczną i porównawczą. Każda z nich porusza odmienne zagadnienia, warto więc bliżej zapoznać się z tymi obco brzmiącymi nazwami.

Najpopularniejsze kierunki studiów w dużej mierze kształtują ofertę edukacyjną wszystkich uczelni. Niemal każda z nich proponuje obecnie młodzieży psychologię, dziennikarstwo czy pedagogikę.