Jak animowane filmy dla dzieci wyczyszczą portfel rodzica?

Pomimo że nie każdy zwraca na to uwagę, animowane bajki dla dzieci często okazują się dla rodzica skarbonką bez dna. Emitowane w telewizji za darmo, potrafią na siebie zarobić w inny sposób.

Sklepy zabawkowe, odzieżowe, księgarnie – wszystkie te punkty handlowe proponują masę artykułów związanych z popularnymi serialami czy bajkami dla dzieci. Motywy zaczerpnięte z tych fabularnych, jak i animowanych są hitem wśród zabawek i ubrań. Gadżety filmowe są pożądane przez chłopców i dziewczynki.

Producenci wiedzą, jak zbić fortunę wprowadzając na rynek szereg przedmiotów, które zawsze ciekawiej wyglądają, gdy doda się do nich wizerunek bajkowych postaci. Zazwyczaj sklepy z zabawkami przechodzą kolejne, bajkowe etapy licząc na kolejne zakupy rodziców. Każdy serial lub film animowany ma swój czas, gdy na półkach pojawia się multum atrakcyjnych produktów z nim związanych. Jednak wkrótce, są one wypierane przez kolejną bajkę.

Oczywiście, producenci już dawno zauważyli potencjał tkwiący w artykułach nawiązujących do kreskówek. I właśnie, dlatego ich ceny są zwykle wyższe od tradycyjnego asortymentu. Mimo tego, prośby dzieci sprawiają, że wielu opiekunów wydaje pieniądze na plecaki z ulubioną bohaterką córki lub na zestaw samochodów rodem z ostatniej bajki dla chłopców. W sprzedaży, poza zabawkami, pojawiają się całe komplety ubrań z aplikacjami nawiązującymi do kreskówek. Nie brakuje przyborów szkolnych oraz gadżetów codziennego użytku. A jednak, trudno odmówić dziecku oglądania bajek nawet, jeśli później będziemy mieli kłopoty z odmową tak różnorodnych zakupów.