Jak zostać instruktorem jazdy na nartach?

Kursy dla amatorów, którzy chcą zostać instruktorami jazdy na nartach odbywają się od wielu lat. Rzadko zmieniane są ich zasady. Jak zdobyć uprawnienia?

Ostatnio wprowadzono kilka nowych reguł, które warto poznać, jeśli planujemy łączyć hobby narciarskie z pracą. Stanowisko instruktora jazdy na nartach lub też jego pomocnika jest niezwykle przyjemne dla wszystkich, którzy uwielbiają jeździć na nartach. Pozwala ona na skuteczne połączenie swojego zainteresowania z pracą zarobkową.

Oczywiście, w polskich warunkach jest to typowa praca sezonowa, jednak i tak pozwala na atrakcyjny dochód. Z tej opcji może skorzystać każdy, kto dobrze jeździ na nartach i jest w stanie poświęcić w zimie czas na uczenie innych osób. Warunkiem jest także ukończone 16 lat. Dobrze jest również znać nieco teorii na temat instruktażu oraz zasadach bezpieczeństwa.

Szkolenie dla instruktorów-amatorów składa się z trzech etapów. Początkowo muszą oni wykazać się umiejętnością jazdy na nartach, zdobywając określoną ilość punktów w trakcie regionalnych zawodów. Punktów musi być, co najmniej 8. Następnie trzeba zdać egzamin teoretyczny.

Pierwszy etap samego kursu przygotowującego do podjęcia pracy na stanowisku instruktora to kurs, który musi trwać minimum przez tydzień. Jest on organizowany przez Licencjonowane Szkoły Narciarskie. Kolejna tura przygotowań to staż, na który składa się dwutygodniowy kurs oraz egzamin teoretyczny.

Ostatnią częścią jest kurs przygotowywany przez uczelnie wychowania fizycznego lub stowarzyszenia.