Kobiety w biznesie zbyt emocjonalne?

XXI wiek – według specjalistów od biznesu należy zdecydowanie do kobiet chcących robić karierę i poświęcić dla niej naprawdę wiele. Ale jak emocjonalne Panie sprawdzają się w prowadzeniu firmy?

Według specjalistów od biznesu najbliższa dekada na rynku pracy, okaże się bardziej przyjazna dla kobiet. Nie będzie już tak bardzo widocznej dominacji mężczyzn.

Sytuacja kobiet na obecnym rynku pracy przedstawia się dość korzystnie. Panie dążą do ciągłego doskonalenia się zawodowego. Charakteryzuje je swoisty pęd do wiedzy. Potrafią także, nieco bardziej twórczo rozwiązywać pewne problemy pojawiające się w firmie niż mężczyźni. To nieprawda, że kobiety kierują się zarówno w życiu zawodowym jak i na gruncie prywatnym emocjami.

Wielu specjalistów udowadnia, że to właśnie kobiety są bardziej opanowane od mężczyzn i to one lepiej spełniają swoją rolę na kierowniczych stanowiskach. Ponadto specjaliści twierdzą, że to właśnie kobiety szybciej i dokładniej rozwiązują lub starają się obejść, pojawiające się na ich drodze problemy. Jednocześnie jednak kobiety potrafią poświęcić dużo więcej niż mężczyzna dla swojego stanowiska w pracy.

To one pracują dużo dłużej. Zostają po godzinach. Zaniedbują swoich bliskich a czas wolny poświęcają pracy. Dzięki temu jednak osiągają one dużo lepsze niż mężczyźni a na pewno bardzo zadowalające je wyniki.
Kobiety też bardzo interesują się samozatrudnieniem.

Zauważono, że w sieci przybywa w dość szybkim tempie, portali i forów, na których kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie samozatrudnienia oraz w zakresie tego jak sobie dać radę na rynku pracy.