Kolagen – czyli jak wygładzamy zmarszczki?

Kolagen to jeden z najczęściej dziś stosowanych środków pomagających w wygładzaniu zmarszczek. Nic dziwnego – produkcja naturalnego kolagenu spada już po 25 roku życia.

Kolagen to bardzo specyficzny składnik, którego rolą jest dbanie o elastyczność, jędrność i sprężystość naszej skóry. Z upływem czasu i mijającymi latami, jego produkcja w organizmie spada, co jest bezpośrednią przyczyną pojawiania się pierwszych zmarszczek, osłabienia jędrności skóry i efektu jej „flaczenia”. Aby temu zapobiegać i jak najdłużej cieszyć się jędrną, piękną skórą nie wystarczy tylko ruch fizyczny i dobra dieta, która w naturalny sposób będzie pomagała naszej skórze.

Kolagen, jako specyfik kosmetyczny i medyczny jednocześnie to wynalazek na miarę czasów: to dzięki jego wstrzykiwaniu możemy uzyskać efekty niemal identyczne do tych, gdy nasze ciało jeszcze samodzielnie produkowało naturalny kolagen. Oczywiście, nic co chemicznie opracowane nie może się równać z siłą natury, ale gdy tej nie ma – kolagen zdaje się być idealną odpowiedzią na problem starzenia się skóry i jednocześnie rozwiązaniem, po które warto sięgnąć dla własnej urody, lepsze samopoczucie i świadomość, że czas można powstrzymać – przynajmniej przez pewien okres.

Z pomocą różnego rodzaju kolagenu (dla osób po 30 roku życia, czterdziestolatków czy sześćdziesięciolatków) możemy zapewnić sobie dłuższą czasowo gładkość skóry, wypełnienie jej bruzd powstałych w procesie starzenia się i zagwarantować sobie „młody” wygląd na wiele lat.