Które sklepy najszybciej zwolnią pracowników w dzień Wigilii?

Akcja „Nie przehandluj gwiazdki” pomaga pracownikom sklepów szybciej kończyć pracę w Wigilię. Już wiadomo, którzy z nich 24.12 najszybciej opuszczą stanowiska, a którzy wrócą do domów najpóźniej.

Najwcześniej, bo o 14.00 zostaną zamknięte sklepy marketów Biedronka, Kaufland, Lidl, Intermarche, Praktiker, Netto, Makro, Selgros. Natomiast do 15.00 czynne będą dyskonty Real i Carrefour oraz sklepy sportowe sieci Decathlon.

Na ostatnie zakupy przed kolacją wigilijną będziemy mogli wybrać się do Tesco. Te sklepy zostaną zamknięte dopiero o godzinie 16.00. Jest to i tak bardzo dobry wynik. Dekadę temu normą było zamknięcie punktów handlowych dopiero o godzinie 20.00, więc o standardowej porze.

Akcja „Nie przehandluj gwiazdki” trwa od 8 lat. Jej głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu, że Wigilia to dzień ważny dla większości z nas. Nie powinniśmy, więc wymagać od pracowników sklepów, by przebywali w tym czasie w pracy. Im wcześniej skończymy robić zakupy w tym dniu, tym szybciej uda im się wrócić do domu i spędzić Wigilię z najbliższymi.

My natomiast możemy bez większego problemu dokonać wszystkich zakupów 23 grudnia. Jeśli w Wigilię ruch będzie mały, szefowie będą bardziej skłonni do zamknięcia sklepów o wczesnej porze, a ekspedienci, magazynierzy i inne osoby zatrudnione w punktach handlowych będą mogły nacieszyć się tym wieczorem.