Kup dom w USA – dostaniesz trzyletnią wizę!

Marzy Ci się wiza do Stanów Zjednoczonych? Być może niedługo jej uzyskanie będzie prostsze niż dotychczas. Wystarczy, że… kupisz dom w USA za nie mniej niż 500 tys. dolarów!

To nowy pomysł tamtejszych senatorów. Ogólnoświatowy kryzys nie ominął Stanów Zjednoczonych. Od dłuższego czasu można tam zaobserwować drastyczny spadek wartości nieruchomości. W efekcie, na sprzedaż wystawianych jest wiele budynków, na których zakup brakuje chętnych. Z tego powodu dwóch amerykańskich senatorów stara się wprowadzić nową możliwość zysku dla kraju przy jednoczesnym udogodnieniu dla obcokrajowców.

Zgodnie z tą koncepcją, przy zakupie na własnych użytek domu kosztującego minimum 500 tys. dolarów, czyli ok. 1,6 mln zł można będzie otrzymać zieloną kartę na okres 3 lat. Jednak, poza samą inwestycją, będzie trzeba mieszkać w domu przez co najmniej 180 dni w roku.

Poza tym, zielona karta nie umożliwia podjęcia legalnej pracy. W związku z tym, na taki zakup mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Problem w tym, że oni zwykle nie mają większego problemu ze zdobyciem zielonej karty i nie potrzebują tego typu udogodnień.

Jak przyznają eksperci, Polacy nie będą zainteresowani taką opcją. Koszt domów w Stanach Zjednoczonych nawet bo dużych obniżkach nadal jest ponad możliwości przeciętnego obywatela naszego kraju.

Ci, których stać na nieruchomość w USA mogą natomiast wybierać spośród wielu innych miejsc na świecie, w których będą w stanie kupić lub postawić jeszcze ciekawszy budynek, przy czym nie będą ich obowiązywały zasady dotyczące określonej liczby dni w roku, które należy spędzić w danej nieruchomości.