Mieszkania w blokach z wielkiej płyty – kupujemy czy nie?

Marzenie o własnym „M” to marzenie wielu z nas. Poszukujemy, więc, jak najtańszych ofert. Zarówno na rynku pierwotnym jak i na rynku wtórnym.

Osoby zajmujące się, na co dzień handlem nieruchomościami, zauważają, że obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mieszkania w blokach z wielkiej płyty. Ich ceny, są na tyle przystępne, że na obecną chwilę, stać na nie niemal każdego. Co ciekawe, tego rodzaju mieszkania, znajdują się w dość dobrej lokalizacjach – dość blisko jest od nich do centrum a ponadto w ich obrębie znajdują się ważne punkty sprzedażowe, usługowe czy handlowe.

Ważną informacją jest także ta, że na ogół, takie stare mieszkania w blokach, są w bardzo dobrym stanie. Dlatego też, ich właściciele niezbyt chętnie się ich pozbywają na stałe. Wolą raczej je wynająć, niż je sprzedać. Szczególnie, w sytuacji, gdy mieszkanie takie znajduje się w naprawdę dobrej lokalizacji z pełną infrastrukturą. W modzie jest także zamiana większych lokali z wielkiej płyty na mniejsze także z wielkiej płyty.

Jakie są główne zalety tego rodzaju mieszkań, które wpływają na tak spore zainteresowanie nimi? Po pierwsze jest to ich cena – na tyle atrakcyjna, że bez konieczności brania kredytu, każdy może z powodzeniem kupić dla siebie tego typu mieszkanie. Mieszkania te otacza zazwyczaj doskonale rozbudowana infrastruktura – przedszkola, szkoły, sklepy, przychodnie, parki i place zabaw dla dzieci. Dużo łatwiej jest przebudować tego typu mieszkania czy wnętrza. Mieszkania takie są dość dużych rozmiarów, dzięki czemu dużo łatwiej i swobodniej można je zagospodarować i wyposażyć w odpowiednie meble. Mieszkania te charakteryzują się dużo wyższą izolacyjnością. Innym ważnym atutem jest także to, że w budynkach z mieszkaniami tego typu, budowane są coraz cichsze i bardziej bezpieczne windy. Estetyka zaś klatek schodowych, także wpływa pozytywnie na nasze odczucia wizualne.