Nowy Samsung Galaxy S4- będzie hit?

Samsung Galaxy S4

Na rynku pojawił się nowy Samsung Galaxy S4, który ma z założenia stanowić konkurencję dla iPhona 5. Urządzenie miało swoją premierę nie w Londynie, jak się spodziewano, ale w Nowym Jorku i to nie bez powodu. Koncern chce wyraźnie pokazać, że nie obawia się swojego rywala z Cupertino. Nowy Galaxy S4 może okazać się poważną konkurencją dla iPhona 5 i odnieść spory sukces, a przemawia za tym sporo argumentów.

Koreański gigant postanowił wypuścić na rynek dwie wersje smartfona. Pierwsza z nich, przeznaczona dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, będzie wyposażona w dwurdzeniowy procesor ze Qualcomm Snapdragon 600. Na całym świecie poza USA z kolei będzie można kupić smartfona Galaxy S4 z ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5. Ponadto urządzenie wyróżnia się wbudowaną pamięcią 2GB, 5-calowym wyświetlaczem AMOLED i wyposażone jest w dwa aparaty, modemy WiFi i LTE oraz moduł GPS, jak również moduł umożliwiający płatności zbliżeniowe.

Ze względu na parametry techniczne Samsunga, można od razu stwierdzić, że znacznie wyprzedza on debiutującego w zeszłym roku iPhona 5. Trudno jednak mówić, że mamy tu do czynienia z jakimś wielkim przełomem technologicznym. Można natomiast przypuszczać, że Apple nie pozostanie dłużne i za kilka miesięcy pojawi się jeszcze lepszy iPhone. Niektórzy komentatorzy uważają, że jego premiery można spodziewać się już latem tego roku. Galaxy S4 jest wyposażony w masę nowoczesnych funkcji. Jedną z nich jest sterowanie za pomocą gałek ocznych. Ta technologia pozwala nie tylko przewijać strony internetowe i dokumenty, ale też zatrzymać odtwarzanie filmu, w momencie gdy odwrócimy wzrok od ekranu telefonu. Urządzenie będzie można obsługiwać bezdotykowo, co oznacza, że wystarczy, że jedynie zbliżymy palec do wyświetlacza. System S Health dzięki wbudowanym czujnikom będzie mógł automatycznie monitorować dane dotyczące zdrowia użytkownika, a także warunków zewnętrznych wpływających na jego samopoczucie.

Ciekawym rozwiązaniem jest też technologia WatchON, która pozwala przemienić telefon w uniwersalny pilot pozwalający obsługiwać telewizory, odtwarzacze DVD/BluRay, dekodery czy konsole do gier. System S Translator natomiast pozwoli nam zamienić głos na tekst i tekst na głos podczas tłumaczenia obcych języków, co przyda się nie tylko podczas dalekich podróży.