Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Od 1 stycznia nie wolno handlować psami kotami na ulicy!

Od 1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która zakazuje między innymi handlu psami i kotami na ulicach. Jak do tej pory niewielu handlarzy jej przestrzega.

Wystarczy wybrać się na spacer po zakopiańskich Krupówkach, na których psy są sprzedawane „od zawsze”, by przekonać się, że handel zwierzętami kwitnie w najlepsze.

Sprzedawcy wciąż sprzedają szczeniaki przechowywane w kartonach, a żaden z przechodniów nie widzi w tym nic niewłaściwego. Nikt też nie wzywa policji, czy straży miejskiej, by poinformować funkcjonariuszy o nieprzestrzeganiu nowych zapisów ustawy.

Za nielegalną sprzedaż psa na ulicy grozi sprawa w sądzie grodzkim. Sprzedawcy, którzy chcą jej uniknąć znaleźli na to sposób. Spacerują z psem na rękach, oferując go przechodniom, a na widok strażnika miejskiego lub policjanta udają, że tylko spacerują. Aby zmienić tą sytuację, musimy informować o próbach sprzedaży zwierząt odpowiednie służby. Strażnicy miejscy zapowiadają, że będą traktować nielegalnych handlarzy z najwyższą surowością. Jeśli jednak nie będziemy zwracać na sprzedaż zwierząt na ulicy rozgrywającą się na naszych oczach, sprzedawcy nieprzestrzegający prawa pozostaną bezkarni, a zwierzęta wciąż będą cierpiały.

Psy i koty sprzedawane na ulicy są przechowywane w nieodpowiednich warunkach, a często również chore.