Państwo w Państwie – czyli jak w Polsce niszczy się biznes?

„Państwo w Państwie” to nowy program telewizji Polsat. Przedstawiane są w nim przypadki łamania i nadużywania prawa przez jednostki państwowe, przykłady nepotyzmu i korupcji. Jakie wnioski?

Od 2 października, w każdą niedzielę na antenie Polsat i Polsat News możemy oglądać program „Państwo nad Państwem”.

Ciekawy program telewizji Polsat jest emitowany już po raz kolejny – pierwsza jego seria gościła na antenie wiosną tego roku. Już po pierwszych odcinkach program przypadł do gustu tak, że został uhonorowany Nagrodą Gospodarczą Związku Pracodawców Polskich za rok 2011.

Każdy odcinek przedstawia sytuacje, w których przez nieodpowiednie zachowanie urzędników ucierpiały przedsiębiorstwa, przedsiębiorcy i pracownicy. Rozmowy w studiu odbywają się przy udziale samych pokrzywdzonych, urzędników, prawników, ekspertów z danej dziedziny.

W nowej serii „Państwa w Państwie” każdy odcinek będzie trwał ok. 45 min. i będzie składał się z 2 części. Pierwsza z nich będzie emitowana od godz. 19:30 przez stację Polsat i Polsat News, a druga od godz. 20:00 już tylko w Polsat News. Program jest prowadzony przez dziennikarza, a zarazem prawnika Przemysława Talkowskiego.

Nad kręceniem odcinków czuwa szefowa redakcji Anna Oblicka, a nadzorem merytorycznym zajmuje się Bogusław Chrabota.