Pierwsze książki informatyczne dla dzieci

Dziecko przesiadujące przed komputerem to nic złego – o ile nauczymy je mądrze korzystać zarówno ze sprzętu komputerowego, jak i z internetu. Jakie książki pomogą dzieciom w nauce?

Łatwo dziś zauważyć, że nawet najmłodsze dzieci, biorąc przykład ze starszego rodzeństwa i rodziców, wprost garną się do komputera. Zanim jednak pozwolimy im usiąść przed tym niezbędnym dziś urządzeniem, warto krok po kroku wytłumaczyć dziecku czym jest komputer, jak się nim mądrze posługiwać, i dlaczego należy przy tym zachować możliwą uwagę i bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu. Oczywiście „suche” informacje nie zainteresują dziecka, a wręcz mogą je znudzić i zniechęcić do nauki, dlatego warto podsuwać maluchom specjalnie opracowane książeczki informatyczne, które w miły, kolorowy i przyjemny dla oka dziecka sposób, pokażą mu jak bawić się komputerem i na co uważać.

Znalezienie dobrych książek do nauki obsługi komputera dla dzieci wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby nam się wydawać. Wystarczy zajrzeć do księgarni internetowej lub sklepów stacjonarnych z książkami, by wyszukać coś odpowiedniego dla naszego dziecka. Mogą to być książki, w których komputerowa teoria przeplata się z kolorowymi obrazkami, malowanki z dodatkiem komputerowego słownictwa czy bajki o innych dzieciach, które uczą się korzystania z internetu. Takie pozornie proste publikacje pozwolą dziecku oswoić się ze sprzętem, zrozumieć jego znaczenie i łatwiej zacząć praktyczną naukę przed monitorem i klawiaturą.