Podciągnij wiedzę dziecka w czasie wakacji

Czas wakacji to teoretycznie okres wypoczynku. Jednak dobrze jest wykorzystać te 2 miesiące na zdobywanie dodatkowej wiedzy lub uzupełnianie zaległości.
 
Dziecko jest zachwycone perspektywą wakacji i dwóch miesięcy błogiego lenistwa. Ponieważ jednak bezczynność rodzi wiele problemów, warto zachęcić naszą pociechę do poświęcenia choćby części wakacji na nadrobienie szkolnych zaległości. Nie chodzi tu o naukę przez całe dwa miesiące każdego dnia, ale o coś bardziej „lekkostrawnego” dla umysłu dziecka.

Wiedząc, że nasza pociecha ma problemy z konkretnym przedmiotem, dobrze jest zapisać ją na korepetycje, odbywające się na przykład raz w tygodniu. Nie jest to duży wysiłek ani wydatek, zaś uczeń we wrześniu zabłyśnie wiedzą. Coraz większą popularnością cieszą się dodatkowe kursy o atrakcyjnej dla dziecka formie. Te, które odbywają się na miejscu zwykle przybierają postać zabawy, możliwości wykorzystania nowo zdobytej wiedzy w praktyce.

Inną ciekawą alternatywą umożliwiającą zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy są obozy tematyczne. Zdecydowanie najchętniej wybierane są obozy językowe oraz sportowe. Te pierwsze nierzadko odbywają się w kraju, gdzie włada się językiem, jakiego mamy się nauczyć. W tych drugich z kolei nie ma jednej określonej reguły.