Polacy na Imagine Cup 2011

Studenci reprezentujący Polskę na największym międzynarodowym konkursie technologicznym Imagine Cup 2011 dali nam powody do dumy. Zajęli miejsca na podium w kilku kategoriach konkursowych.

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów organizowany przez Microsoft. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów, ma on być wsparciem rozwoju naukowego młodych ludzi, a także pomagać im w rozwoju przedsiębiorczości. Dla Polski największym tegorocznym sukcesem z pewnością jest pierwsze miejsce w konkurencji Game Design – Silverlight.

Triumfatorem jest zespół Cellardoor z Poznania. „The Book of Elm” to interaktywna powieść, która ma zachęcać do czytania, jednocześnie zapewniając wiele rozrywki. Jest to typowa gra przeglądarkowa, która zgodnie z zasadami konkursu została stworzona przy użyciu technologii Microsoft Silverlight. Działanie gry jest możliwe przy wykorzystaniu urządzeń multi-touch.

Poza Cellardoor, również inni reprezentanci Polski wyróżnili się na tle pozostałych uczestników. Rodzima drużyna Demoscene Spirit zajęła trzecie miejsce w kategorii Interoperacyjności. Ich projekt Trident to system ostrzegania przed podwoziami, ma pełnić nie tylko funkcje prewencyjne, ale też pomagać przy usuwaniu skutków powodzi. Natomiast w kategorii indywidualnej IT Challenge drugie miejsce zajął Błażej Matuszyk. Musiał on zaprezentować praktyczne umiejętności odnoszące się do wdrażania oprogramowania oraz jego konfigurowania. Warto zaznaczyć, że wszyscy wyróżnieni uczestnicy pochodzą z Poznania.