Polska i sporty zimowe – gdzie się wybrać?

Sportowe szaleństwa na śniegu czas zacząć! Polska zasypana białym puchem, a miłośnicy wariacji na śniegu już wybierają się w góry. Jakie sporty zimowe wybieramy najchętniej?

Sporty zimowe z każdym kolejnym rokiem zyskują w Polsce nowych miłośników. Najchętniej wybieramy narty (zarówno zjazdowe, jak i coraz bardziej popularne biegówki), snowboard, sanki i łyżwy. Fani Adama Małysza uczą się również skoków, choć to już bardziej wymagający sport zimowy i bez profesjonalnego trenera z pewnością się nie obejdzie.

Znane kurorty zimowe takiej jak Zakopane, Szklarska Poręba i Szczyrk są już w pełni gotowe do sezonu, a wziąwszy pod uwagę ostatnie mocne opady śniegu można już tam bez obaw rezerwować miejsca w hotelach i na kwaterach prywatnych. Jeśli pasjonujemy się saneczkarstwem, warto postawić na trasy zjazdowe w Krynicy Zdroju i Karpaczu, natomiast miłośnicy łyżwiarstwa powinni obowiązkowo zaliczyć lodowiska w Krakowie (słynna Cracovia), Wrocławiu (Orbita) oraz modny lubelski Globus.

Młodzież lubująca się w snowboardzie, który także zyskuje z roku na roku coraz większą liczbę fanów, może udać się nie tylko na klasyczny stok narciarski w którejś ze znanych górskich miejscowości, ale przede wszystkim na fachowo przygotowane snowparki, które dostosowano zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych snowboardzistów.  Takie miejsca znajdziemy m.in. w Korbielowie, Krynicy Zdroju, Białce Tatrzańskiej i Karpaczu.

W poszukiwaniu ciekawych tras do zjeżdżania nie wolno też zapomnieć o naszych południowych sąsiadach – w Czechach sezon już się zaczął.