Poznań znów górą – miasto biznesu otworzyło pierwszy stadion na Euro 2012

Tłumy gości, Sting i świetna zabawa! Tak wyglądało otwarcie pierwszego stadionu na Euro 2012. Znany z gospodarności Poznań wyprzedził resztę kraju o wiele, wiele miesięcy!

Choć miasta, w których odbyć ma się Euro 2012 są jeszcze z budową stadionów daleko w tyle – Poznań już w poniedziałek otworzył swój obiekt piłkarski Elite dla gości. Znani z gospodarności i biznesowego podejścia na wysoką skalę Poznaniacy jako pierwsi ukończyli budowę stadionu. Jest się czym chwalić – stadion spełnia wszelkie wymogi unijne, może zmieścić 43 tysiące osób, na jego terenie jest bezprzewodowy internet, koncertowe nagłośnienie i największe w Polsce telebimy (dwa ekrany po 116 metrów kwadratowych robią wrażenie). Postarano się również o 4 generatory prądu, które w razie awarii zasilania pozwolą prowadzić mecze bez przeszkód – i w optymalnych dla piłkarzy warunkach. Choć sam stadion jest gotowy – prace wokół niego trwają pełną parą, brakuje jeszcze chodników, parkingów i oprawy około stadionowej.

W dniu otwarcia na stadionie pojawili się lokalni politycy, organizatorzy i gospodarze miasta. Sam koncert, na którym pojawił się wyczekiwany przez fanów Sting wypadł doskonale. 30 tysięcy gości bawiło się z bisującym Stingiem, była też okazja posłuchać koncertu Anny Marii Jopek i zespołu Indios Bravos. Nad całością imprezy otwarcia stadionu czuwały setki osób, a dziennikarze z Włoch, Francji, Niemiec i Ukrainy – którzy pojawili się na uroczystości mieli pełne ręce pracy.