Programy muzyczne znów na topie!

Choć od pierwszej edycji „Idola” minęło już kilka lat, to polska telewizja znów stawia na programy muzyczne. Pojawiły się już nowe programy, które mają wyłonić nowe gwiazdy polskiej estrady.

Żeby jury przesadnie nie zaskakiwało, w 2 programach pojawiły się twarze znane nam z „Idola”. W emitowanym na Polsacie „Must be the music. Tylko muzyka” oceniającymi są, między innymi, specjalistka do spraw głosu i muzyki, Elżbieta Zapendowska oraz pianista i kompozytor Adam Sztaba, który w „Idolu” wspierał uczestników przygrywając im podczas koncertów i prób. Obok nich, jurorami są wszystkim dobrze znana Kora Jackowska oraz wokalista grupy Afromental – Wojciech „Łozo” Łozowski. Natomiast TVN postawił na dwie nowe twarze. W jury zasiadł Kuba Wojewódzki, który nie omija tego typu programów, a towarzyszą mu menedżerka polskich gwiazd – Maja Sablewska i muzyk Czesław Mozil.

W nieco innej konwencji utrzymany jest program emitowany w telewizyjnej Dwójce „Bitwa na głosy„. Tutaj gwiazdy wybierane są nieco trudniejszą drogą eliminacji. Znani wykonawcy dobierają sobie kilkunastoosobową grupę wokalistów ze swojego rodzinnego miasta. Następnie ćwiczą z nimi, przygotowując się do zaśpiewania konkretnej piosenki. Mimo tego, że utwór prezentowany jest wspólnie, to zwykle każdy ma tutaj możliwość pokazania swoich walorów wokalnych. Jury w składzie: dziennikarz Wojciech Jagielski, aktorka Grażyna Szapołowska oraz śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.

To program szczególnie ciekawy dla wielbicieli zespołowego śpiewania, ale też dla fanów poszczególnych gwiazd polskiej muzyki. W programie zobaczymy, m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Michała Wiśniewskiego czy Braci Golec.