Telewizyjne wylęgarnie „gwiazd” już prawie na wszystkich kanałach!

Przeglądając program telewizyjnych możemy natknąć się na wiele programów, których celem jest „wyłapywanie” utalentowanych ludzi. Mimo iż liczba tego typu programów rośnie ich popularność nie słabnie!

Dlaczego widzowie tak chętnie oglądają tego typu programy? Po części wynika to z ich formuły, która w większości przypadków jest zbliżona. Początkowy etap to castingi – postacie, które się na nich pojawiają są na tyle ciekawe i różnorodne, że już samo to zapewnia programom, takim jak „Mam talent” czy „Must be the music” wysoką oglądalność.

Nie bez znaczenia jest też jury, tworzone przez starannie wybrane osobowości. Zadaniem jury jest nie tyle rzetelne ocenianie poszczególnych uczestników, co podsycanie zainteresowania widzów.

Producenci zwykle dbają o to, by osoby zasiadające w jury były skrajnie różne, a ich opinie i światopoglądy skrajnie się różniły. Z tego powodu w jury często pojawiają się kontrowersyjne postacie, takie jak Nergal czy Kuba Wojewódzki. Oglądanie ich sporów na wizji również bywa interesujące dla widzów.

Na kolejnych etapach rozpoczyna się rywalizacja między zawodnikami, która budzi spore emocje. Najlepszym dowodem na to są ogromne ilości SMS-ów wysyłane przez widzów, którzy już od początku mają swoich faworytów.

Dopóki będą znajdowały się osoby, które chcą oglądać „wylęgarnie gwiazd”, telewizje z pewnością będą spełniały ich oczekiwania. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że w przyszłym sezonie program telewizyjny będzie bardzo zbliżony do tegorocznego.