Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Rusza nowa, tania linia autobusowa

W czerwcu w Polsce ruszy nowa linia autobusowa. Jej właścicielem jest szkocka spółka, która chce podbić nasz rynek autobusowy głównie dzięki bardzo niskim cenom biletów. Najtańsze za 1 zł!

Firma transportowa Stagecoach należąca do Briana Soutera jest jednym z największych przedsiębiorstw transportowych na Wyspach Brytyjskich. Jej udziały w tamtejszym rynku autobusowym wynoszą 14%, a w rynku przewozów kolejowych aż 25%. Szkoci wychodzą do Polaków z bardzo atrakcyjną ofertą. Proponują niezwykle tanie przejazdy autokarowe nie tylko na terenie Polski, ale i zagranicą. Mówi się, że najtańsze bilety u tego przewoźnika będą kosztowały jedynie 1 zł. Dogodnie będzie prezentował się również system rezerwacji pozwalający na znacznie niższe opłaty przy wczesnym zabukowaniu miejsc.

Do dyspozycji klientów są nowoczesne, dobrze wyposażone autokary Van Hool, co jest kolejnym atutem firmy. Pasażerowie będą mogli cieszyć się nie tylko wygodnymi fotelami i klimatyzacją, ale również bezprzewodowym internetem dostępnym w trakcie podróży.

Firma Polski Bus prowadzona przez Szkotów planuje rozpocząć swoją działalność od zaoferowania 8 tras. Będą one łączyły 16 największych miast naszego kraju. Poza tym, ma wystartować przewóz zagraniczny, który będzie organizowany do 4 miast europejskich. Bilety w obu przypadkach mają być konkurencyjne. Mimo tego, specjaliści są sceptyczni wobec szans Polskiego Busa, zwracając uwagę na to, jak trudno jest się utrzymać w tym sektorze usług.