Praca w internecie – tak to robią Polacy

praca online

W sieci aż roi się od ofert zarabiania przez internet. Większość z nas traktuje je z przymrużeniem oka, zdając sobie sprawę z tego, że szanse na zarobienie kokosów bez najmniejszego wysiłku są raczej niewielkie. Istnieją jednak i takie formy pracy przez internet, które faktycznie mogą przynieść nam zysk. W jaki sposób zarabiają w sieci nasi rodacy?

Możliwości jest całe mnóstwo. Zdecydowanie najpopularniejsze są różnego rodzaju formy sprzedaży. Powszechny dostęp do portali aukcyjnych sprawia, że handlowanie w sieci stało się o wiele prostsze. Ci, którzy chcieliby zarabiać w ten sposób regularnie, powinni pomyśleć o założeniu działalności gospodarczej, żeby uniknąć kary. Na drugim miejscu w rankingu popularnych form zarobkowania w sieci znajduje się wypełnianie ankiet on-line. Poświęcając na nie kilka godzin dziennie można zarobić całkiem przyzwoitą sumę. Na trzecim miejscu znalazły się zlecenia typowo informatyczne oraz zlecenia związane z redagowaniem różnych form tekstu.

W sieci nie brakuje też pracy dla specjalistów w zakresie ekonomii, programowania oraz tworzenia i prowadzenia stron internetowych. Pracując przez internet można łączyć przyjemne z pożytecznym. Osoby prowadzące bloga o swoich zainteresowaniach, mogą zamieścić na nim reklamy i czerpać zyski z każdego wyświetlenia. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego kreatywne, zaradne osoby nie powinny mieć większych problemów ze znalezieniem dla siebie miejsca w sieci.

Wizja zarabiania przez internet jest bardzo kusząca. Pracę możemy wykonywać praktycznie w każdym miejscu i czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Nic zatem dziwnego, że aż 14% Polaków choć raz w życiu zarobiła jakieś pieniądze w internecie. Największy udział w tej grupie mają osoby między 18, a 35 rokiem życia. Ponad ¼ z nich skutecznie pomnaża swój majątek w sieci. Wśród internetowych pracowników przeważają studenci i osoby z co najmniej średnim wykształceniem.

Z wiekiem zainteresowanie tą formą zarobkowania maleje. Wśród osób powyżej 55 roku życia zaledwie 3% zarabia w sieci. Wciąż jeszcze sporo brakuje nam do dobrze rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, w których zarabianie w sieci jest zdecydowanie bardziej rozpowszechnione. Perspektywy są jednak optymistyczne- specjaliści przewidują, że polska gospodarka internetowa będzie się bardzo dynamicznie rozwijać, a w 2015 r. może nawet osiągnąć wartość 75 mld zł.