Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Coca-Cola fakty i mity

Coca-cola to jeden z najpopularniejszych napojów świata. Strzeżona receptura pozwala na stworzenie cieczy nie tylko pysznej, ale i mającej wiele różnorodnych zastosowań. Do czego może służyć Cola?

Ze względu na rozmaite właściwości Coca-Coli, pojawiają się liczne wiadomości dotyczące zastosowania tego gazowanego napoju.

Które informacje na temat działania Coli są prawdziwe, a które to mity?

Dużo mówi się o tym, że Coca-Cola może usuwać rdzawe zabrudzenia czy też tłuste plamy. Jednak, jak się okazuje, mimo zawartości kwasu, nie jest go aż tak dużo, by umożliwiał czyszczenie jakichkolwiek materiałów.

Cola jest w stanie pomóc w pozbyciu się jedynie drobnych rdzawych powierzchni, lecz te większe są niemożliwe do oczyszczenia. Natomiast Coca-Cola z pewnością może służyć do czyszczenia srebra. Wystarczy nalać jej trochę na ściereczkę i przecierać nią srebro. Ponadto, można nią myć szkło i ceramikę, w tym toalety. Nie wolno jedynie przesadzać z ilością Coli, ponieważ wtedy staną się one lepkie.

Coca-Cola nadaje się również do usuwania gumy do żucia wplątanej we włosy. Rozpuszcza ją ułatwiając wyciągnięcie jej. Poza tym, pozwala ona na wyzbycie się nieprzyjemnego zapachu ryb. Co ciekawe, w USA Coca-Cola należy do wyposażenia policji. Okazuje się bowiem, że świetnie radzi sobie ze zmywaniem plam krwi. Wiele mówi się także o stosowaniu Coca-Coli przy dolegliwościach żołądkowych. Właściwości, jakie daje zawarty w niej kwas rzeczywiście mogą przyspieszać trawienie spożytych pokarmów i pomagają w stabilizacji kwasów żołądkowych.

Przy okazji, co ciekawe, Cola może służyć w celach pielęgnacyjnych – nabłyszcza i odżywia skórę, a w lecie pomaga w szybszym nabywaniu opalenizny.