Niedoceniane polskie jeziora – czysta woda, bajkowe spływy kajakowe

Polska jest niestety rzadko doceniana przez swoich mieszkańców. A mamy czym się pochwalić – bajkowe jeziora, czysta woda i magiczne spływy kajakowe to tylko niektóre z atrakcji!

Polska obfituje w jeziora, jak mało który kraj na świecie. Mamy Mazury, które są prawdziwym rajem dla wszystkich fanów sportów wodnych, stąd też tysiące turystów ściągających tam co roku nie tylko z różnych obszarów Polski, ale i Europy, a nawet całego świata. Jest to zdecydowanie miejsce nieskażone cywilizacją, a to niewątpliwie przyciąga turystów.

Bez wątpienia istnieje znaczna część turystów, którzy wciąż pozostawiają po sobie całe masy śmieci nie zwracając uwagi ani na to, że niszczą w ten sposób przyrodę, ani nie zważając na innych użytkowników plaży czy parku.

Wyjątkowo piękne okazuje się również Pojezierze Drawskie. Jest ono umiejscowione bardzo blisko Morza Bałtyckiego.

Otoczenie wspaniałych jezior, czystej przyrody i ciszy oraz spokoju jest idealnym miejscem do wypoczynku dla każdego, kto poszukuje oderwania od zgiełku dużego miasta. Jeziora, w które krajobraz Polski jest tak doskonale zaopatrzony, podobnie jak duża ilość rzek powoduje, że wiele osób decyduje się na przemierzenie tych akwenów kajakiem.

Wybierając się na taki wypoczynek musimy zawsze pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Nie ma sensu później stresować się jakimiś trudnymi sytuacjami.