Szwedzkie Saltsjöbaden oblężone przez turystów

Wielu marzy, żeby otaczać się tym, co luksusowe. Jako że niewielu może naprawdę sobie na to pozwolić, pozostaje np. opcja wyjątkowej wycieczki po najbogatszej dzielnicy Szwecji!

Dotychczas popularnymi szlakami turystycznymi wielokrotnie okazywały się te wiodące biednymi dzielnicami popularnych państw takich, jak Brazylia czy Indie. Jednak część turystów jest już zmęczona oglądaniem biedy.

Szwedzka organizacja „Wszystko dla wszystkich”, chcąc podkreślić klasowość swojego narodu, postanowiła organizować wycieczki prowadzące przez najbardziej luksusową dzielnicę Sztokholmu – Saltsjöbaden. Rozpoczynają się one w przeciętnej dzielnicy Fisksätra, po której przychodzi czas na zwiedzenie ekskluzywnej części miasta, co pozwala na dokładne porównanie obu terenów. Wycieczki te cieszą się szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców samej stolicy, którzy chętnie zwiedzają bogatszą część miasta. Popularność nowej trasy jest tak duża, że bilety wycieczki wykupowane są na kilka tygodni przed terminem.

Pomysł z nową trasą turystyczną nie przypadł jednak do gustu samym mieszkańcom Saltsjöbaden. Tłumy osób pojawiających się na ich ulicy zaburzają ich spokój. Z tego powodu zostały złożone już skargi na policję. Niemniej jednak, funkcjonariusze nie mogą reagować, ponieważ żadne przepisy prawne nie są łamane.

Miejmy jedynie nadzieję, że hasło, pod jakim organizowane są wycieczki, czyli „Rozwijaj swoją nienawiść klasową” nie doprowadzi do widocznego rozłamu wśród szwedzkiego społeczeństwa.