Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wycieczka na Walentynki

Walentynki coraz bliżej, a wiele osób wciąż nie wie, czym obdarować drugą połówkę. Zazwyczaj decyzja ta najtrudniejsza jest dla mężczyzn. Panowie, w tym roku zaproście kobiety na wyjątkową wycieczkę!

Romantyczna podróż to niekoniecznie weekend w pięknym, ale bardzo drogim Paryżu.

Włoska Werona, znana głównie z tego, że była rodzinnym miastem najsławniejszej pary kochanków – Romea i Julii, także co roku czeka na zakochanych. Przyjeżdżając tutaj możemy zaplanować zwiedzanie domu szekspirowskich bohaterów, spacer klimatycznymi uliczkami miasta bądź też romantyczną kolację. Ostatni pomysł może zostać wcielony w życie w domu Monteccich, czyli rodziny Romea. To właśnie tutaj mieści się restauracja gwarantująca nie tylko pyszne dania, ale też wyjątkową atmosferę.

Równie romantycznym miejscem na Walentynki we dwoje jest Czeski Krumlov. Znajduje się bliżej Polski, ale oferuje podobny klimat zawdzięczany wąskim uliczkom perfekcyjnie nadającym się do długich spacerów. Poza tym, znajdują się tu muzea i galerie, a także teatr i kino, więc jest to opcja idealna dla miłośników sztuki. Leżący na Węgrzech Eger oferuje natomiast wypoczynek w wodach termalnych. Nieco bliżej znajduje się Lwów, który zachęca to spacerów i zwiedzania pięknych zabytków. W obu tych miastach można też zdecydować się na wspaniała kolację przy lampce wina.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą wybrać się do Hiszpani. Tamtejsza Grenada leżąca w górach Sierra Nevada to popularny kurort narciarski. Znajdziemy tu dobrze przygotowane stoki, a po białym szaleństwie, będziemy mogli pójść na pyszną kolację z grzanym hiszpańskim winem w roli głównej.