Testy na inteligencję – modne przed maturą

Maturzyści masowo starają się podbudować swoją wiarę we własne możliwości i wykonują internetowe testy na inteligencję. Niestety duża część z nich to oszustwa mające na celu wyłudzenie pieniędzy.

Sama nauka jak wiadomo – to nie wszystko. Trzeba także umieć swoją wiedzę wykorzystać w praktyce lub poradzić sobie na maturze z rozwiązaniem zadania drogą dedukcji. Maturzyści, choć nie tylko oni, chcąc zatem sprawdzić, czy poziom ich inteligencji jest zadowalający, dają się wciągnąć w internetowe testy na inteligencję. Oferta jest tym bardziej zachęcająca, że pytania do testu zostały rzekomo przygotowane przez Mensę.

Niestety informacje te najczęściej mijają się z prawdą. Uczestnik takiego testu na inteligencję musi odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań z różnych dziedzin wiedzy. Najczęściej ma na to ograniczoną ilość czasu, a kiedy już przebrnie przez wszystkie pytania, pozostaje mu już tylko wysłać sms na wskazany numer i o konkretnej treści. Taka wiadomość ma udostępnić internaucie wyniki jego testu na inteligencję, czyli pokazać, jaki ma iloraz inteligencji.

Nie byłoby w tym wszystkim nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że za wysłanie takiego smsa z konta użytkownika ściągana jest kwota w wysokości od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Warto więc dwa razy sprawdzić, czy internetowy test na inteligencję, rzeczywiście jest miarodajny i stworzony przez naukowców.