Toyota dla kobiet: wersja limitowana

Yaris Trend by Simple

[z: yaristrend.pl]

Samochód przeznaczony dla kobiet? Okazuje się, że to całkiem dobry pomysł. Co ciekawe, modele Toyoty, które stworzono głównie z myślą o paniach pojawiły się wyłącznie na polskim rynku. Jako, że jest to seria limitowana, powstało ich tylko 500. O tym, że pojazdy przeznaczone są dla kobiet świadczy głównie ich design. Model Yaris Trend by Simple został zaprojektowany przez Toyotę Motor Poland we współpracy z firmą odzieżową Simple Creative.

Decyzja o stworzeniu damskiej wersji Toyoty Yaris wynika z faktu, że wśród samochodów z nadwoziem hatchback, to właśnie te modele są w naszym kraju najpopularniejsze. Ze względu na raczej niewielkie gabaryty, często są wybierane przez kobiety. Paniom odpowiada wielkość oraz wyposażenie auta. Mimo, że Yaris Trend by Simple bazuje na wersji Yaris Premium, to jednak pojawiają się w nim także nowe dodatki.

Yaris Trend to model nieco wygodniejszy od wersji Premium, ale przede wszystkim, ciekawszy pod względem wizualnym. Wyposażony został w chromowane elementy znajdujące się przy lusterkach, listwie bocznej oraz konturach lamp przeciwmgielnych, a także w aluminiowe felgi 16” Trend. Ma też ładniej wykończone nadwozie, które ozdobione jest fluidycznymi liniami dekoracyjnymi, a tylny słupek jest w czarnym kolorze.

Jeśli chodzi o wnętrze pojazdu, to przeważają w nim białe wykończenia. Znajdują się one na kierownicy, desce rozdzielczej, dźwigni zmiany biegów oraz na panelach drzwi. Biała jest również tapicerka foteli. Dla urozmaicenia, biel złamana jest żółtymi przeszyciami. Poza tym, Toyota Yaris dla kobiet ma zamontowane lampy przeciwmgielne oraz tylne lampy LED. Posiada także niewielki tylny spojler. Konsola środkowa ma natomiast bardziej nowoczesną postać. Wszystkie limitowane auta mają posiadać specjalne numery seryjne i być charakterystycznie oznaczone przez firmę Simple.

Najnowszy, kierowany do kobiet model Toyoty Yaris posiada silnik benzynowy 1.33. Jego moc to 99 KM. Skrzynia biegów może w nim być manualna, 6-stopniowa, bądź też automatyczna typu CVT. Wszystkich 500 samochodów ma występować w jednym z dwóch kolorów: albo perłowo białym, albo srebrnym metalicznym. Cena Toyoty Yaris Trend by Simple wraz z całym wyposażeniem ma wynosić 56 tysięcy 900 złotych. Pierwszych 100 klientek otrzyma dodatkowo jedną z najnowszych, białych torebek marki Simple.