Toyota podbija rynek aut hybrydowych

Choć jeszcze niedawno mogło się wydawać, że samochody hybrydowe są nowością, dziś ich lider – Toyota może pochwalić się już trzema milionami sprzedanych modeli właśnie o takim napędzie!

Trzymilionowy pojazd Toyoty o napędzie hybrydowym został sprzedany na początku bieżącego roku. Od 1997 roku, w ciągu 14 lat produkcji Toyota ulepszała swoje modele i zachwycała klientów innowacyjnymi rozwiązaniami. Zmniejszanie emisji spalin, ale też komfort użytkowania i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom stało się priorytetem japońskiego producenta. Na dzień dzisiejszy, w sprzedaży dostępnych jest 16 wersji Toyoty z napędem hybrydowym. Są one sprzedawane aż w 80 krajach na całym globie. W planach producenta jest wypuszczenie kolejnych 10 modeli hybrydowych do końca 2012 roku.

Pierwszym samochodem hybrydowym, który zjechał z linii produkcyjnej była Toyota Prius I. Początkowo byłą ona dostępna wyłącznie dla Japończyków, lecz trzy lata później pojawiła się również rynkach europejskich i amerykańskich. Następnie, marka starała się rozszerzyć ofertę docierając do szerszej grupy odbiorców, a także proponując nowsze wersje samochodów.

W 2003 roku pojawiła się Toyota Prius II. Wkrótce po tym, napęd hybrydowy pojawił się także w innych modelach aut. Korzystano z niego przy wytwarzaniu samochodów typu SUV, mini van, sedan i  hatchback z napędem na tylne koła. W 2009 roku w salonach Toyoty pojawił się kolejny model – Prius III.