Wiedźmin 2 – przedsprzedaż i zyski z najnowszej gry

Druga część kultowej gry „Wiedźmin” właśnie miała swoją premierę, jednak na długo przed tym wydarzeniem elektryzowała zarówno graczy, jak i inwestorów. „Zabójcy Królów” już zyskali światową sławę.

Pierwsza część gry okazała się hitem – była najlepiej sprzedającą się polską grą na świecie. Ostatnio do sklepów weszła kontynuacja bestsellera. Premiera „Wiedźmina” jest jednym z najważniejszych wydarzeń, jakie mają miejsce w świecie gier komputerowych. Jeszcze zanim gra została wypuszczona na rynek, grę zamówiło już 150 tysięcy osób.

Warto zaznaczyć, że spółka liczyła na około 100 tysięcy zamówionych egzemplarzy w przedsprzedaży. Analitycy szacują, że „Zabójcy Królów” powtórzą sukces pierwszej części i sprzedadzą się na całym świecie przynajmniej w liczbie 4 milionów egzemplarzy. Jak na razie gra zajmuje czołowe miejsca na listach światowych bestsellerów. Inni uważają, że będzie to trudne do osiągnięcia. Sukcesu „Wiedźmina” najbardziej oczekują jednak inwestorzy.

Przez ostatni rok kurs akcji spółki Optimus (mającej przejąć nazwę PC Projekt) wzrósł aż o 600%, co jest rekordowym wynikiem. Wiele zależy od tego, czy „Wiedźmin – Zabójcy Królów” pojawi się także w wersji na konsole, ponieważ to na tym rynku w tej chwili najwięcej można zarobić. Przedstawiciele Optimusa jak na razie nie ujawniają mediom, czy takowa powstanie.