Wielkanocny Festiwal Beethovena już wkrótce!

W dniach 9-22 kwietnia w Warszawie odbędzie się 15. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Muzycy o międzynarodowej sławie dadzą łącznie 20 występów o charakterze kameralnym i symfonicznym.

Tytuł tegorocznego festiwalu ma brzmieć „Beethoven i wieczna kobiecość”. Jedną z atrakcji będzie kontynuacja cyklu „Nieznane opery”, który został rozpoczęty przed trzema laty. Tym razem poznamy dzieło Gaetana Donizettiego pt. „Maria Padilla”. Niespodzianką będzie również fakt, że obok kompozycji samego Beethovena, usłyszymy również utwory Ferenca Liszta oraz Gustawa Mahlera. Jest to związane z 200-leciem urodzin pierwszego z nich i 100-leciem śmierci Mahlera. Ważnym wydarzeniem ma być też wykonanie dwóch „Pasji” Bacha i „Pasji” Pendereckiego.

Wśród wielu wybitnych wykonawców będziemy mogli usłyszeć artystów z Polski i ze świata. Inauguracja należeć będzie do Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej prowadzonej przez Antoniego Wita.

Usłyszymy również Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia i Sinfonię Varsovię. Spośród zagranicznych reprezentantów na uwagę zasługuje hamburska Orkiestra Barokowa „Elbipolis” czy kijowski Chór „Dumka”. Warto zwrócić uwagę nie tylko na występy zespołów, ale również gwiazd indywidualnych. Pianiści, fleciści, sopraniści i wielu innych artystów uraczy nas naprawdę niezwykłą muzyką.