Zainfekowane komputery – Zombie znów w ataku!

Ostatnio nastąpił bardzo gwałtowny wzrost liczby tzw. komputerów zombie. Ilość zainfekowanych komputerów wzrosła o… 7 milionów! Uważajmy na to, by nasz osobisty komputer też nie został zarażony.

Choć ta informacja może budzić przerażenie, nasz komputer może być wykorzystywany przez cyberprzestępców do rozpowszechniania infekcji na inne komputery. Wykorzystują oni zarażony system do przesyłania niechcianych wiadomości czyli tzw. spamów.

Tak więc jeżeli otrzymamy wiadomość nieznanego pochodzenia z linkiem, w który należy kliknąć, bądźmy bardzo ostrożni. Może to spowodować infekcję naszego komputera! Niestety wielu użytkowników Internetu lekceważy te ostrzeżenia. Stąd już bardzo łatwa droga do padnięcia ofiarą przestępstwa w Internecie lub wykorzystania naszego komputera w tym celu. Nieświadomość zagrożeń to stanowienie niebezpieczeństwa nie tylko dla własnego systemu, ale również dla innych użytkowników Internetu.

Tak naprawdę za wzrost zombie w pewnej mierze są odpowiedzialni sami internauci poprzez swą niefrasobliwość. Specjaliści informują, w jaki sposób sprawdzić, czy nasz komputer jest zainfekowany, a przynajmniej czy jest ku temu jakiekolwiek prawdopodobieństwo.

W tym celu należy wykonać szereg poleceń oraz obserwować zachowanie komputera. Warto zrobić taki test na swoim komputerze.