Dieta cytrynowa: za i przeciw

Jedną z ciekawszych diet jest ostatnio dieta cytrynowa. Jednak trzeba tu pamiętać, że nie wolno przechodzić na nią, jeśli nie wiemy o niej wszystkiego, co ważne! Oto kilka porad.

Dieta cytrynowa jest specyficzna i wymaga od nas poważnego podejścia do sprawy. Rozpoczynając ją pamiętaj, by nie łączyć jej z ćwiczeniami fizycznymi!

Dieta jest uboga w składniki odżywcze, opiera się głównie na lemoniadzie i nie ma możliwości przeciążania organizmu, ponieważ nie podoła on aktywności ruchowej. Doprowadzimy jedynie do wyjątkowego osłabiania. Żeby urozmaicić dietę, do lemoniady można dodawać imbir, który zmieni smak i wpłynie na polepszenie pracy układu odżywczego. Nie zapomnij również o tym, by przed przystąpieniem do diety sprawdzić stan swojego organizmu. Konsultacja z dietetykiem będzie najrozsądniejszym wyborem.

Zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi diety cytrynowej jest bardzo ważne, ponieważ działa ona jedynie krótkotrwale i powoduje szybki efekt jo-jo. Właśnie, dlatego należy lepiej zastanowić się nad tym, czy na pewno jest ona adekwatna dla konkretnych osób. Będzie ona wymagała zmiany odżywiania na dłuższy czas.

Przede wszystkim, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dieta cytrynowa nie pomaga zlikwidować tłuszczu jako takiego. Dlatego nawet po jej zakończeniu, nie wolno wracać do dawnych nawyków żywieniowych. Trzeba nadal stawiać na lekkie, mało kaloryczne potrawy. Jest to związane nie tylko z ryzykiem szybkiego przytycia, ale również ze zdrowiem.

Objadanie się po diecie cytrynowej może doprowadzić do wymiotów.