Jak podrasować sylwetkę na lato?

Lato zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas pragnie popracować nad sylwetką tak, by móc z dumą prezentować się na plaży. Jak zabrać się za siebie, by uzyskać oczekiwane efekty?

Cieplejsze powietrze sprzyja wyjściom z domu, a to już pierwszy krok do zdobycia lepszej figury. Musimy tylko zadbać o to, by lepiej wykorzystywać czas spędzany na zewnątrz. Czeka na nas wiele przyjemnych sposobów na to, by aktywnie wypocząć, jednocześnie inwestując w swój wygląd.

Same spacery mogą nam wiele dać, jeśli narzucimy sobie odpowiednie tempo. Na pewno przydadzą się do tego kijki. Nordic walking poprawi naszą wydolność, pozytywnie wpłynie na zdrowie, a do tego pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, które uzbierały się przez zimę. Modelowaniu ciała sprzyja bieganie. Musimy tylko zaopatrzyć się w wygodne, dobrze amortyzujące buty, które poprawią komfort poruszania się. Niezastąpione jest również pływanie. Póki co, pozostają nam baseny kryte, ale już niedługo będziemy mogli korzystać również z tych mieszczących się na świeżym powietrzu.

Poza wymienionymi pomysłami na ruch istnieje jeszcze multum innych opcji. Jednak pamiętajmy, że w parze ze sportem powinna iść też odpowiednia dieta. Pojawiające się w ogródkach i w sklepach wiosenne warzywa zachęcą nas do zdrowszego odżywiania się. Zaaplikujmy swojemu organizmowi witaminy, sięgajmy po to, co naturalne i smaczne. Pijmy przy tym dużo wody, która oczyści ciało i pomoże uzupełnić płyny w trakcie uprawiania sportu oraz we wszystkich innych momentach. Ponadto, woda pozwoli skutecznie niwelować głód, jeśli wypijemy ją przed posiłkiem, na pewno szybciej się najemy. Tym samym, pochłoniemy mniej kalorii niż zwykle i pożegnamy otyłość.