Pierwszy śnieg już tuż, tuż!

W wysokich górach, na skraju rejonu beskidzkiego i w Hiszpanii już pojawił się śnieg! Pierwsze przymrozki przyprószyły szyby w samochodach, a i najbliższe dni zapowiadają się mroźnie!

Meteorolodzy zapowiadali wprawdzie, że zima w tym roku przyjdzie szybko i będzie wyjątkowo mroźna, ale na razie dopiero w kilku regionach Polski pojawił się pierwszy śnieg, który swoją puchową, kilkucentymetrową pierzynką zachęca już pierwszych narciarzy i miłośników zimowego szaleństwa do wyjścia z domu i udania się w śniegowe rejony. Miłośnicy zimowych sportów tęsknie wyglądają przez okna licząc na to, że wkrótce śnieg dotrze również na ich podwórka i będą mogli cieszyć się sankami, nartami, lepieniem bałwana i bardziej ekstremalnymi wyczynami na śniegu.

W Beskidach od dobrych kilku dni leży już ok. 5 cm śniegu, zimowy puszek nawiedził też górskie miasteczka i choć na razie dość szybko się topi, to istnieje duża szansa na to, że w najbliższych dniach śniegowa warstwa będzie zwiększać się w całej Polsce.

Zapowiadane opady śniegu powinny być dla kierowców szczególną zachętą do zmiany opon na zimowe – jeszcze zanim w warsztatach zrobią się kolejki, a na wymianę trzeba będzie czekać kilka dni. O wypadkach spowodowanych letnimi, startymi oponami nawet nie wspominając. Co zapobiegliwsi zaopatrują się już w ciepłe kurtki i szaliki – odporność Polaków w ostatnich latach zdecydowanie spadła, więc nie warto ryzykować przeziębień przy pierwszych poważnych chłodach.