Polska walczy z podróbkami

Sprzedaż podrabianych towarów kwitnie. Jednak Unia Europejska szykuje się do ostrych starć z przestępcami. Podrabiane towary będą zajmowane a osoby poniosą konsekwencje!

Niestety na wielu polskich targowiskach coraz częściej można zaobserwować zjawisko handlowania podróbkami. Mimo że jest to tak naprawdę kradzież, towar znajduje swoich nabywców. Podrabiane są papierosy, akcesoria telefoniczne, ale także odzież, buty czy dodatki.

Obecnie UE chce działać na rzecz likwidacji tego typu towarów. Na podróbkowym procederze tracą wszyscy, a najbardziej firma, której produkt został podrobiony. Jak na razie służbom celnym udało się dotrzeć do kilku źródeł podrabianych towarów. Pod koniec maja policjantom udało się zabezpieczyć podrabiane artykuły, które były sprzedawane w białostockich sklepach.

Sprawca poniesie karę, najprawdopodobniej będzie to wysoka grzywna. Jednak nie można wykluczyć kary pozbawienia wolności. Także na targowisku w Łodzi znaleziono podróbki odzieży o ogromnej wartości. Z pewnością jest jeszcze wiele miejsc w naszym kraju do sprawdzenia i oczyszczenia.

Przepisy UE mają teraz sprzyjać walce z  takimi oszustwami. Miejmy nadzieję, że dzięki wysokim karom uda się wyeliminować ten problem z krajowych miejsc handlu.