Polskojęzyczne audiobooki wkrótce w Amazonie oraz iTunes?

Polska Audioteka.pl po podpisaniu umowy z Amazonem oraz iTunes rozpocznie dystrybucję polskojęzycznych książek do słuchnia z pomocą największych e-sprzedawców o charakterze międzynarodowym.

Audioteka.pl podpisała z Amazonem umowę, w której jest zapis o sprzedaży polskich audiobooków zagranicą. Prezes Audioteki zaznacza, że ze względu na ograniczony budżet na promocję, podjęto decyzję o nawiązaniu współpracy z największymi dystrybutorami.

Audioteka podpisała umowy również z iTunes i Audible.com, natomiast sam Amazon podobno ma wkroczyć na polski rynek wiosną. Co ważne, polskie pozycje w tym sklepie wcale nie będą tańsze od pozostałych. Okazuje się, że ceny będą takie same jak w Polsce. Dosłownie takie same, ponieważ nie będzie brany pod uwagę przelicznik ze złotówek na dolary.

Jeśli coś kosztowało w Polsce 40 złotych, w Amazonie będzie dostępne za 40 dolarów. Szef Audioteki potwierdza tę informację uzasadniając, że nie chciałby, żeby polskie publikacje kosztowały 4 dolary, podczas gdy średnia cena pozostałych wynosi około 20. Ponadto niska cena niestety mogłaby obniżać wartość merytoryczną przedmiotu w opinii potencjalnego klienta. Sama Audioteka zawarła umowy z polskimi wydawcami, zgodnie z którymi od sprzedaży przez zagranicznych dystrybutorów otrzyma 25 proc. zysku.

Tą kwotą natomiast będzie dzielić się z wydawcami.