Prognoza pogody bardziej optymistyczna

Pogoda w tym roku zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Warunki za oknem bardziej przypominają jesień niż laou. Sytuacja jest tym trudniejsza, że prognozy pogody stają się coraz mniej wiarygodne.

Większość z nas każdego wieczoru zasiada przed telewizorem po to, by obejrzeć prognozę pogody. Na jej podstawie układamy plany na kolejny dzień, decydujemy, w co się ubierzemy i jak dotrzemy do pracy. Niestety przewidywania telewizyjnych meteorologów nie zawsze się sprawdzają. Chociaż pogoda zapowiadała piękne słońce na kilka najbliższych dni, rano może obudzić nas rzęsisty deszcz. Nic dziwnego, że nasi rodacy coraz częściej zwyczajnie nie wierzą prognozom.

Telewizje dokładają wszelkich starań, by ich prognozy odpowiadały rzeczywistości, trzeba jednak przyznać, że anomalie pogodowe, które w ostatnim czasie nawiedzają nasz kraj są trudne do przewidzenia. O ile opracowanie pogody na kilkanaście najbliższych godzin jest możliwe, o tyle prognozy długoterminowe bardzo często są obarczone sporym błędem z powodu dużej zmienności układów frontów atmosferycznych.

Jedyne co nam pozostało to przyzwyczaić się do kapryśności polskiej aury. Planując urlop, zamiast skrupulatnie sprawdzać pogodę na najbliższe trzy miesiące, powinniśmy raczej liczyć na szczęście. Jeśli nie lubisz ryzyka, możesz też zdecydować się na spędzenie urlopu zagranicą. Pocieszające jest to, że sierpień ma być zdecydowanie bardziej pogodny od lipca.