Rozrywka na niedzielę – galeria handlowa

Jeszcze kilka lat temu w wielu domach najlepszą rodzinną rozrywką w niedzielne popołudnie był spacer do parku. Dziś zamiast do parku ludzie wybierają się do najnowszej w okolicy… galerii handlowej.

Podążając za oczekiwaniami klientów centra handlowe coraz bardziej rozszerzają swoją ofertę uwzględniając w niej wszystko, czego mogą oni potrzebować.

I tak oprócz wielu sklepów z odzieżą i obuwiem znanych marek, znajdziemy tam również sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne oraz sklepy agd rtv. Wiele galerii wyposażonych jest także w kino czy kręgielnie.

Nic dziwnego, że wielu ludzi potrafi spędzać tam całe dnie. Szeroka i różnorodna oferta usług to jednak nie wszystko. Wielu klientów przyznaje, że jednym z decydujących kryteriów przy wyborze centrum handlowego, które odwiedzą, jest lokalizacja galerii.

Im łatwiejszy dojazd, tym więcej osób wybierze się w to miejsce. Istotna jest także ilość miejsc parkingowych. Nic tak nie irytuje klienta, jak brak wolnego miejsca, w którym mógłby zostawić swój samochód. Dobrze, jeśli parking jest bezpłatny, chociaż trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach to już rzadkość.

Niektóre centra handlowe proponują swoim klientom pierwszą godzinę parkowania za darmo, jednak niewielu z nich potrafi opuścić galerię w tak krótkim czasie.